Ketvirtasis Šaltibarščių gaminimo čempionatas „Šal­ti šal­ti­barš­čiai – karš­tiems žmo­nėms“ – toks šū­kis skambėjo jau ketvirtus metus rugp­jū­čio 5 d. Pakiršinyje praūžusiame ketvirtajame respublikiniame Šaltibarščių gaminimo čempionate.

   Rugpjūčio 5 d. čempionato dalyviai ir svečiai rinkosi į Pakiršinio kaimo bendruomenės (vadovaujamos pirmininko Pauliaus Kablio) ir Pakiršinyje įsikūrusio Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centro (vadovaujamo direktorės Elžbietos Karaliūtės) suorganizuotą jau tradiciniu tapusį renginį.

   „Vasaros nė vienas lietuvis neįsivaizduoja be gardžios gaivinančios rožinės sriubos – šaltibarščių. Trejus metus aktyviai rengtas respublikinis šaltibarščių gaminimo čempionatas Pakiršinyje greitai išpopuliarėjo. Šiais metais šaltibarščių čempionato dalyviai pasidalino su visais vasariškos sriubos mėgėjais šaltibarščių receptais. Kvietė visus ragauti ir atrasti naujus šaltibarščių skonius. Šiais metais šaltibarščius gamino 23 komandos iš visos Lietuvos“, – pasakojo Paulius Kablys, Pakiršinio bendruomenės pirmininkas.

   Šio renginio tikslas – per kultūrinę, meninę ir kitokią netradicinę veiklą (šaltibarščių gaminimą) suburti ne tik Pakiršinio kaimo, Baisogalos seniūnijos, tiek Radviliškio, tiek ir kitų Lietuvos rajonų gyventojus, bet ir skatinti tradicijų išsaugojimą ir perdavimą, aktyviai įtraukti jaunąją kartą ir senjorus, emigrantus. Smagu, kad šiais metais čempionate dalyvavo komandos iš įvairių Lietuvos vietovių: Tauragės, Panevėžio, Kauno, Šiaulių rajonų ir kitų Lietuvos miestų ir miestelių.

   Ketvirtasis Šaltibarščių gaminimo čempionatas atnešė ir naujovių. Renginio pradžioje atidaryta Pakiršinio dvaro parke esančioje Šaltibarščių alėjoje Arvydo Žaromskio fotografijų galerija. Galerijoje eksponuojamos fotonuotraukos iš anksčiau vykusių trijų Šaltibarščių gaminimo čempionatų. Šaltibarščių galerija finansavo Radviliškio rajono savivaldybė pagal Pakiršinio kaimo bendruomenės įgyvendinamą projektą „Gražėjantis kaimas – laimingas žmogus“. Arvydą Žaromskį galerijos atidarymo proga pasveikino Lietuvos Respublikos seimo narys Antanas Čepononis ir Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centro direktorė Elžbieta Karaliūtė, renginio svečiai ir dvaro lankytojai.