Pakiršinyje baigėsi penkias dienas trukęs medžio drožėjų pleneras „Devyni amatai, dešimtas badas“. Pasak plenero organizatorės, Pakiršinio dvare veikiančio Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centro direktorės Elžbietos Karaliūtės, bus labai sunku išsiskirti su vyrais, medžio drožėjais, kurie dalelę savęs, savo minčių, kūrybos paliko dvare.

Šiais metais medžio drožėjų sukurtos penkios skulptūros ne tik papuoš Pakiršinio svaro parką, bet atliks ir švietėjišką misiją. Jos pasakos vaikams apie senuosius amatus. Parke išsirikiavo kalvis, audėja, klumpių drožėjas, puodžius. Tiesa, vienas medžio drožėjų kūrinys jau atlieka labai praktišką funkciją – jis tapo nuoroda, rodykle į amatų centrą. Bendras menininkų darbas – bebras – atiteks VĮ Radviliškio miškų urėdijai už plenerui skirtus ąžuolinius rąstus.

Radviliškio rajono tautodailininkams Eugenijui Arbušauskui ir Edvardui Bielokopitovui, kalviui Stanislovui Špukui, šiauliečiui Jonui Dzvėgai, Aurimui Šimkui iš Kurtuvėnų ir Erikui Motiejučiui iš Alytaus bei visiems jiems padėjusiems padėkojo Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė. „Dėkoju jums už tai, kad jūs savo gražiausias mintis ir emocijas sudėjote į savo kūrinius, kurie džiugins ne tik Pakiršinio gyventojus ir amatų centro darbuotojus, bet ir svečius, įvairių edukacinių programų dalyvius, kurių šiame centre tikrai netrūksta“, – kalbėjo Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė.

Medžio drožėjams įteiktos dovanos ir suvenyrai su Radviliškio rajono simbolika. Kūrėjai pakviesti nepamiršti Pakiršinio ir galbūt kitais metais vėl susitikti naujiems darbams.

Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centro direktorė Elžbieta Karaliūtė padėkojo visiems rėmėjams ir pagalbininkams, be kurių paramos pleneras būtų neįvykęs. Jiems įteiktos padėkos ir suvenyriniai plenero puodeliai.

Po padėkų ir apdovanojimų į uždarymą pakviesti svečiai drauge su kūrėjais apžiūrėjo skulptūras, klausėsi drožėjų pasakojimo apie skulptūras, pasivaikščiojo po parką, drauge nusifotografavo. Tai – jau antrasis medžio drožėjų pleneras Pakiršinyje